Ana Sayfa Kültür Sanat 2021 ŞİİRATI SEYHAN ERÖZÇELİK İLK KİTAP ŞİİR ÖDÜLÜ AÇIKLANDI

2021 ŞİİRATI SEYHAN ERÖZÇELİK İLK KİTAP ŞİİR ÖDÜLÜ AÇIKLANDI

2021 ŞiirAtı Seyhan Erözçelik İlk Kitap Şiir Ödülü, basılı ilk kitap dalında Murat Tenetoğlu’nun “The Elements” adlı kitabına verildi. Böylece bu ödül, şair Murat Tenetoğlu’nun aldığı üçüncü ödül oldu. Şair Tenetoğlu, 2020 Mühür Kitaplığı Şiir Ödülü ve 2021 Sennur Sezer Emek-Direniş Şiir Ödülü Jüri Özel Ödülü’nü de almıştı.

Alışılmışın dışında bir çizgiyle şiir dünyasına giren Tenetoğlu’nun “The Elements” adlı kitabı 118 element/118 şiirden oluşmakta olup büyük bir kesimden tam not almış ve kısa sürede ikinci baskısını yapmıştı. Tenetoğlu’nun şiirleri ve söyleşileri; Varlık, Sincan İstasyonu, Sözcükler, Deliler Teknesi, yeni e, Yıldız Tozu, Edebiyat Atölyesi, KE, sadece ŞİİR, Lacivert Öykü ve Şiir Dergisi gibi birçok dergide yayımlanmıştı.

ŞiirAtı Seyhan Erözçelik İlk Kitap Ödülü jürisi; Türkçe şiirin geleceği açısından, bu yıl da hem katılım hem de yollanan yapıtların giderek yükselen niteliğinden duyduğu kıvancı kamuoyu ile paylaşmakta ve tüm katılımcılara en içten teşekkürlerini sunmaktadır.

Jüri; Hilmi Yavuz (Başkan), Osman Hakan A., W. B. Bayrıl, Haydar Ergülen, Noyan Erözçelik (aileyi temsilen), Ali Günvar
Ödül töreni için tarih, yer ve saat ayrıca duyurulacaktır.

Önceki İçerikKARTAL KREŞ ÖĞRETMENİNİN ADI SARIKAMIŞ’TAKİ OKULUN KÜTÜPHANESİNE VERİLDİ
Sonraki İçerikAYGAD yeni dönemde gazetecilere dil eğitimi verecek