Ana sayfa Bursa BAŞKAN GÜRKAN’DAN BAL-GÖÇ’E ZİYARET

BAŞKAN GÜRKAN’DAN BAL-GÖÇ’E ZİYARET

AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, BAL-GÖÇ Yönetimi’ni ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Başkan Gürkan, “Dünyaya örnek bir tarihin temsilcileri olarak ecdat yadigarı kardeşlerimizin her zaman yanındayız” dedi.

AK Parti İl Başkanı Davut Gürkan, Balkan Göçmenleri  Kültür ve Dayanışma Derneği (BAL-GÖÇ)  Genel Başkanı Veli Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. AK Parti İl Başkan Yardımcıları Ufuk Ay ve Nurettin Arif Kurtulmuşlar’ın da katılımıyla BAL-GÖÇ Genel Merkezi’nde gerçekleşen ziyarette Başkan Gürkan, Bursa’nın demografik yapısı ile Türkiye’nin en renkli ve özel şehirlerinden biri olduğunu belirtti.

Gürkan, çalışkan ve üretken yapıları ile Balkan Göçmenleri’nin Bursa’nın önemli zenginliklerinden olduğuna vurgu yaparak, “Ecdat yadigarı topraklarda ve oralardan göçerek ülkemizde yaşayan Balkan Göçmeni kardeşlerimiz Bursa’mızın, ülkemizin gücüne güç katıyor. Bizler de yalnızca ülkemizde değil tüm dünyadaki kardeşlerimize kucak açan bir anlayışın temsilcileri olarak onlara elimizden gelen her türlü desteği vermeye çalışıyoruz” dedi.

“TARİH VE KÜLTÜRÜMÜZÜ HEP BİRLİKTE YAŞATIYORUZ”

Farklı kültür ve inançları yüzyıllarca huzur içinde yaşatan bir ecdadın torunları olarak tarihlerine sahip çıkarak ecdat yadigarı topraklara ve emanet olarak gördükleri tüm halklara sahip çıkmanın gururunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Gürkan, “Tarihimizde hoşgörünün, paylaşmanın ve kardeşliğin dünyaya örnek bir çok örneği var ve bizler de bu bilinç ve sorumlulukla hareket ediyoruz. Bursa’mız bu anlamda öncü illerimizden bir tanesi. Bursa Milletvekilimiz, Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Efkan Ala’nın öncülüğünde, tüm milletvekillerimiz, il, ilçe yöneticilerimiz ve belediyelerimizle ecdat yadigarı topraklardaki kardeşlerimize ve o bölgelerdeki değerlerimize sahip çıkıyoruz. Dünyaya örnek tarihimizi ve kültürümüzü hep birlikte yaşatmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

“BURSA’DAKİ HİZMETLER TÜRKİYE’YE ÖRNEK OLUYOR”

BAL-GÖÇ Genel Başkanı Veli Öztürk’te ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Gürkan ve her fırsatta yanlarında olan her kademeden AK Partili yöneticilere teşekkür etti. Öztürk, Bulgaristan’da gerçekleştirilecek olan seçimler öncesinde soydaşların demokratik haklarını kullanabilmeleri adına başta genel merkez olmak üzere AK Parti il yönetimi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından gereken tüm desteğin verildiğini belirtti. Öztürk, Gereken adımların atılması ile Bulgaristan vatandaşı olmayan ama Bulgaristan doğumlu olan 65 yaş üstü vatandaşların emekli aylıklarını alabilmeleri için Bulgaristan üzerinden yapılan evrak alışverişi zorunluluğunun da ortadan kalktığını anlattı.

Veli Öztürk, Bursa’da soydaşlar için gerçekleştirilen her çalışmanın, Bulgaristan göçmeni Türkler ’in yoğun olarak yaşadığı 10 ilde de soydaşların hayatını kolaylaştırdığını söyleyerek AK Partili yöneticiler ve belediyelere teşekkür ederek, ortak tarih, kültür ve inancın temsilcileri olarak Türkiye’nin ve özelde Bursa’nın güçlü geleceğine katkı sağlayabilmek için çalıştıklarını,  bu yolda her türlü destek ve iş birliğine açık olduklarını vurguladı.

Önceki makaleHAKAN ŞENSOY VE CİHAT AŞKIN PANDEMİ ORKESTRASI’NA KONUK OLDU
Sonraki makaleHDP’den açıklama: “AYM bu oyuna alet olmamalı”