Ana sayfa Sağlık ÇOCUK VE GENÇLERE DANIŞMANLIK HİZMETİ

ÇOCUK VE GENÇLERE DANIŞMANLIK HİZMETİ

Covid-19 pandemisi, toplumun 7’den 70’e her kesimini derinden etkiledi. Bazı insanlar profesyonel destek almak durumunda kaldı. İBB de çocuk ve gençlere; 12 Psikolojik Danışmalık Merkezi ve 5 Psikoterapi Merkezi ile danışmanlık hizmeti veriyor.

Geçen Mart ayından beri dünyayı kasıp kavuran Covid-19 salgının etkileri devam ediyor. Maddi ve manevi toplumların her kesimini derinden etkileyen pandemi sebebiyle çok sayıda kişi profesyonel psikoloijik danışmanlık desteği alıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) de yarınımız olan çocuk ve gençler için psikolojik danışmanlık hizmeti veriyor. Telefonla psikolojik danışmanlık hizmeti almak isteyenler 0 212 449 49 00’dan, merkezlerde yüz yüze hizmet almak isteyenler ise ALO 153’ten randevu alabiliyorlar.

Bu süreçte birçok yönden olumsuz etkilenen çocuk ve gençlerin, izolasyon nedeniyle uzun süre okuldan ve arkadaşlarından uzakta olmaları, yaşıtlarıyla yeterli iletişim kuramamaları, çocukların ruhsal, sosyal, akademik, fiziksel, zihinsel gelişimlerini olumsuz etkiliyor. Bu yaşanan olumsuzluklar da genç bireylerde kaygının artmasına neden oluyor.

Önceki makale13 İBB SPOR TESİSİNDE ÇEVRE DOSTU ENERJİ
Sonraki makaleKademeli Normalleşme’nin ilk Muhtarlar Toplantısı Yapıldı