Ana sayfa Manşet İBB’NİN ASKIDA FATURA UYGULAMASINA BİR ÖDÜL DE eTR’DEN

İBB’NİN ASKIDA FATURA UYGULAMASINA BİR ÖDÜL DE eTR’DEN

TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından düzenlenen “15. eTürkiye (eTR) Ödülleri” gerçekleşen çevrimiçi törenle sahiplerini buldu. İBB’nin tüm dünyaya örnek olan iyilik hareketi, Askıda Fatura, “Büyük Ölçekli Belediye” kategorisinde ödüle layık görüldü.

ASKIDA FATURA’NIN 6. ÖDÜLÜ OLDU

Kamu yönetiminde hayati önem taşıyan: Şeffaflık, tarafsızlık, iyi yönetişimin yerleşmesi, dijitalleşme ile birlikte e- devlet uygulamalarının yaygınlaşması hedefi ile düzenlenen yarışmada,  İBB Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından hayata geçirilen Askıda Fatura Uygulaması “Büyük Ölçekli Belediye” kategorisinde ödüle layık görüldü.  Bu ödülle birlikte, Askıda Fatura uygulamasının şu zamana kadar aldığı ödül sayısı altıya çıkmış oldu. Uygulama, daha önce DC CIO 202, Güneydoğu Avrupa Yerel Yönetim Birlikleri Ağı (NALAS) gibi prestijli organizasyonlarda ödüle layık görülmüştü.

ÖDENEN FATURA MİKTARI 39 MİLYOR TL’Yİ ULAŞTI

İhtiyaç sahibi vatandaşlar ile hayırsever vatandaşlar arasında dayanışma sağlanmasını ve pandemi sürecinde zor durumda olan vatandaşlara yardımcı olunmasını amaçlayan ‘’Askıda Fatura Projesi’’ ile askıdan alınan 270 binin üzerinde fatura ile 39 milyon liralık fatura ödenmiş oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Askıda Fatura ile başlattığı yardımlaşma dayanışması; aile destek paketi, anne-bebek destek paketi ve eğitim destek paketleriyle kapsamını genişleterek ihtiyaç sahiplerini hayırsever vatandaşlarla buluşturmaya devam ediyor.

Önceki makale13 İBB SPOR TESİSİNDE ÇEVRE DOSTU ENERJİ
Sonraki makaleKAPANAN VE TASFİYE EDİLEN ŞİRKETLERİN YÜZDE 46.4’Ü İSTANBUL’DA