Ana sayfa Bölge İMAMOĞLU, 15 TEMMUZ ANMASINDA UYARDI

İMAMOĞLU, 15 TEMMUZ ANMASINDA UYARDI

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirilen hain darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle İstanbul’da gerçekleştirilen anmalara katıldı.

İBB önündeki anmada; İmamoğlu, CHP İBB Meclis Başkanvekili Doğan Subaşı ve AK Parti İBB Meclis Başkanvekili Tevfik Göksu, birer konuşma yaptı. Darbelere karşı, demokrasinin ve demokrasi kanallarının güçlendirilmesi gerektiğini vurgulayan İmamoğlu, “Hak, hukuk, adalet kimliğinin her kuruma, özellikle hukuk sistemine mutlaka yerleştirilmeli. Özellikle hukuk sistemine kişilerin, partilerin ya da bu tarz oluşacak muhtemel bir kısım oluşumların ya da cemaat vesaire gibi tanımlamaların asla ve asla müdahale edemeyecekleri bir sürecin, bir sistemin bu millete, bu memlekete armağan edilmesi her kişinin, her kurumun sorumluluğu altındadır” ifadelerini kullandı.

15 Temmuz 2016 gecesi gerçekleştirilen hain darbe girişiminde yaşamını yitiren 251 şehit, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) Saraçhane’deki merkez binası önünde anıldı. “Şehitler Panosu” önünde gerçekleştirilen anmaya; İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Meclis 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul, İBB üst yönetimi ve kurum çalışanları katıldı. Şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan anmada, sırasıyla; AK Parti İBB Meclis Başkanvekili Tevfik Göksu, CHP İBB Meclis Başkanvekili Doğan Subaşı ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, birer konuşma yaptı.