Ana sayfa Kültür Sanat Malazgirtli sanatçıdan 1071 Malazgirt Destanı

Malazgirtli sanatçıdan 1071 Malazgirt Destanı

Malazgirtli tanınmış sanatçı Erhancan Yılmaz’ın sözü ve müziği kendisine ait olan 1071 Malazgirt Destanı eseri yayımladı.

Çok sayıda yerel, bölgesel ve ulusal etkinlikte sahne alan ve çeşitli TV kanallarına konuk olan Muş Malazgirtli tanınmış sanatçı Erhancan Yılmaz’ın merakla beklenen 1071 Malazgirt Destanı klibi çıktı.

Büyük beğeni toplayan klip, sanatçı Yılmaz’ın you tube kanalında da yayımlandı.

Sanatçı Yılmaz, klibiyle ilgili şunları dile getirdi: “2014 yılında yazdığım bu eseri bu kadar geç yayınlamamın sebebi, böylesi bir esere gerçek orijinal bir klip çekmekti ama böylesi bir klibi çekmek sponsor olmadan çok zordu kısmet olmadı, bende kendi imkanlarımla hiçbir menfaat çıkar gözetmeksizin memleketim Malazgirt’in unutulmuş değerleri adına hak ettiği konumu alması adına böylesi bir klip çektik. Hemşehrilerimizin halkımızın ve Türkiye’nin beğenisine sunduk, maksattaki niyetim memleketim Malazgirt’e kalıcı bir eser bırakmakla, hak ettiği değeri ve konumunu almasıdır ve böyle bir eseri memleketime yazdırıp kazandırdığı için rabbime hamdolsun, Edirne’den Kars’a tüm Türk halkının ve çok değerli hemşehrilerimin de böylesi bir emeğe, esere sahip çıkacaklarına yürekten inanıyorum. mevzu, konu Edirne’den Kars’a 1071 Malazgirt ruhunu anlatmaktan ziyade yaşayıp yaşatmaktır. Allaha Şükür, uzun ve meşakkatli Bir çalışma sonucu kendi imkanlarımla sözü ve müziği bana ait 1071 MALAZGİRT DESTANI Adlı Single’mız klibimiz şimdilik youtube kanalına yayına girdi. Rabbim kimsenin alın terini emeğini boşa çıkarmasın İnşallah. Sizden ricam lütfen eserimize beğeni, yorum, ve abone olup tıklayıp bir kez olsun paylaşımda bulunursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürlerimi bir borç bilip, sonsuz sevgi saygı ve hürmetlerimi sunarım.”

Önceki makaleKartal Belediyesi’nin servisleri ile binlerce Kartallı mezar ziyareti yaptı
Sonraki makalePKK/YPG ve Esed güçleri TSK konvoyunu vurdu