Ana sayfa Spor Muş İlder 9. Futbol Turnuvası Gıyasettin Bingöl Sezonu Başlıyor

Muş İlder 9. Futbol Turnuvası Gıyasettin Bingöl Sezonu Başlıyor

Muş İlder tarafından geleneksel hale getirilen 9. Futbol Turnuvası bu sezon Gıyasettin Bingöl Sezonu olarak düzenlenecek.

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen ve geleneksel hale gelen Muş-İlder turnuvası bu yıl Gıyasettin Bingöl adıyla gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yıl Raşit Zozik adıyla gerçekleştirilen turnuva büyük ses getirmişti.

Gıyasettin Bingöl

Dernekten yapılan açıklamada, “Muş İlder 9. Futbol Turnuvası Gıyasettin Bingöl Sezonu Başlıyor. Takımını kur, sen de katıl..Düzenlemiş olduğumuz geleneksel Futbol Turnuvası kayıtları başlamıştır.” denildi.

Katılmak için 30.09.2021 Son Gün Başvuru ve bilgi için Mümtaz Asya

0542 384 29 87 | 0549 245 49 49

Gıyasettin Bingöl Kimdir?

İlkokula, 5 sınıfın aynı derslikte eğitim gördüğü bir köy okulunda başladı. Muş’ta 1962 yılında dünyaya gelen Gıyasettin Bingöl, ailesinin 9 çocuğu arasında okuyan tek isim oldu.

İlk ve orta öğretime Muş’ta başlayan Bingöl, lise eğitimini özel nedenlerle Erzurum’da tamamladı. Ticaret ile eğitimciliğin birleştiği ilk nokta da Erzurum oldu. Bingöl, bir yandan okurken bir yandan da kitapçıda çalışarak geçimini sağladı.

12 Eylül İhtilali’ne tepki olarak Erzurum’da bir kitapçı dükkanı açan ve kendi deyimiyle sattığı her kitap yüzünden gözaltına alınan Gıyasettin Bingöl, 1982 yılında yapılan üniversite sınavında Uludağ Üniversitesi’ni kazandı ve hayatı bir kez daha değişti. Böylece, Erzurum’dan Bursa’ya uzanan yolculuk başladı.

EĞİTİM ATAĞININ TEMELLERİ ATILIYOR

Gıyasettin Bingöl, okumak için geldiği Bursa’da en büyük eksikliğin kitapçı dükkanı olduğunu fark etti ve kültür yayınları ağırlıklı bir kitapçı kentteki eğitim atağının ilk basamağını oluşturdu.

KİTAPÇILIKTA ZİRVE…

İlk dükkanın ardından Heykel’deki eski Osmanlı Bankası’nın altında bulunan Bursa Kitapçılar Çarşısı‘nı kuran Bingöl, bugün BKM (Bursa Kitap Merkezi) markasıyla zirveye ulaşan kitapçılık işi geliştirdi. 1984 yılında İstanbul’da bir yayınevi kuran Bingöl, 1990 yılına kadar Türkiye’nin birçok yayınevine binlerce eser dağıttı.

DERSHANECİLİK BAŞLIYOR

Gıyasettin Bingöl’ün yatırımları kitapçılık ve yayıncılıkla sınırlı kalmadı. 1989 yılında Çubukçular Dağıtım firmasına ortak olan ancak dağıtım işi yürümeyince firmanın yüzde 90 hissesini satın alan Bingöl, 1990 yılında firmanın boş binasını dershaneye dönüştürdü ve dershanecilik için ilk adımlarını böylece atmış oldu.

SINAV DERGİSİ DERSHANELERİ BÜYÜYOR

Sınav Dergisi Dershaneleri’ni Bursa’ya getiren isim olan Gıyasettin Bingöl, kısa zamanda hızla büyüyen Sınav Dergisi Dershanelerini Güney Marmara Bölgesi’nde 16 şubeye çıkardı. Yatırımlarına yepyeni bir boyut katmayı da ihmal etmeyen Bingöl, 1993 yılında Bursa’nın en çok dinlenen radyosu olan Radyo 16’yı kurdu.

SINAV OKULLARI DOĞUYOR

2008 yılında Mustafakemalpaşa’da ilk özel okulunu açan ve Özel Mustafakemalpaşa Sınav Okulu ile Sınav Okulları’nın temelini atan Gıyasettin Bingöl Sınav Eğitim Kurumları’nın tüm Türkiye genelindeki okullaşma sürecinde de başı çekti.

BURSA SINAV KOLEJİ İLE YENİ DÖNEM BAŞLIYOR

Bir ilçe okulu olmasına rağmen yüzme havuzu, spor tesisleri, hayvanat bahçesi, aqua parkı ve eğitim başarıları ile tüm Bursa genelinde fark yaratan Özel Mustafakemalpaşa Sınav Okulu sayesinde edinilen 3 yıllık okulculuk deneyiminin ardından 2010-2011 eğitim öğretim yılında Özel Bursa Sınav Koleji kapılarını öğrencilerine açtı. Bingöl, “Hayallerimin Okulu” dediği bu eğitim yuvasında çocukluğundan bu yana eğitime ve okumaya verdiği önem sayesinde edindiği birikimlerini hayata geçirdi.

EĞİTİMDE YENİ DÖNEM

60 dönümlük bir arazi üzerine kurulan Özel Bursa Sınav Koleji’nin bünyesinde okul öncesi eğitim sınıfları, ilköğretim okulu, fen lisesi ve anadolu lisesi bulunuyor. Çocukları sadece sınavlara değil aynı zamanda hayata da hazırlamayı amaç edinen bir eğitim yuvası olarak şekillenen Bursa Sınav Koleji, öğrencilerin sosyal gelişim ve paylaşımlarına da büyük önem veriyor.

Öğrencilerine açık ve kapalı spor salonlarında, futbol sahaları ve tenis kortlarında, yüzme havuzunda, buz pateni pistinde  her türlü sporu yapma olanağı tanıyan Sınav Koleji, hayvanat bahçeleri, organik tarım alanları, meyve bahçeleri, açık alan sınıfları, meyve ağaçları ve çam ormanları ile de doğa ile bütünleşmiş bir eğitim hayatı vaat ediyor.

Türkiye’de sadece iki okulda bulunan bilim ve teknoloji merkezinden biri, Sınav Koleji’nin bünyesinde oluşturularak öğrencilerin öğrendikleri bilgileri özel deney düzeneklerinde pekiştirmelerine imkân tanınıyor.

Aynı zamanda Uludağ Üniversitesi akademisyenlerinden oluşturulan Bilim Kurulu da Sınav Koleji Anadolu ve Fen Liseleri’ndeki akademik gelişmelere ışık tutuyor.

NEW YORK ÜNİVERSİTESİ İLE ORTAK ÇALIŞMALAR

New York Üniversitesi ile yapılan ortak çalışmalar sonucunda öğrencilerin yabancı dil kazanımları açısından da önemli atılımlar gerçekleştiren Sınav Koleji, öğrencilerini her alanda olduğu gibi yabancı dil kullanımı alanında da hayata hazırlıyor.

Sunduğu eğitimsel, sosyal ve sportif imkanlarla velilerin güvenini daha ilk yılından kazanan ve bir Türkiye rekoruna imza atarak 1000 öğrenci kaydı ile ilk yılına başlayan tek okul olan Bursa Sınav Koleji, dev bir eğitim kampüsüyle eğitimcilik alanında 22 yıldır aldığı yolu daha da büyük adımlarla yürümeye devam ediyor.

SINAV KOLEJİ BÜYÜYOR

2013 yılında Balat’ta, 2015’te Kestel, Özlüce ve Mustafakemalpaşa’daki yeni kampüs yatırımlarıyla Bursa Sınav Koleji büyük bir eğitim kurumu haline geldi.

Aynı zamanda kolej yatırımlarının yanı sıra dershanelerin dönüşüm sürecinde Bursa Sınav Akademik Okulları’yla farklı bir koldan eğitimi desteklemeye devam eden Gıyasettin Bingöl, Temel Lise ve Etüt merkezleriyle eğitim ağını güçlendirdi.

YENİ HEDEF ÜNİVERSİTE

Gıyasettin Bingöl’ün yeni hedefi ise, Bursa’ya kaliteli, güçlü bir özel üniversite kazandırabilmek. Özel Vakıf kuruluşu gerçekleştirilen üniversitenin hazırlık ve altyapı çalışmaları sürüyor.

Siyasette de çeşitli görevler üstlenen Gıyasettin Bingöl, evli ve 3 erkek çocuk babasıdır.

Önceki makaleMuş ve bölgeye hizmet verecek olan Ezem Grup İnşaat açıldı
Sonraki makaleBAŞKAN BOZKURT’TAN SEL BÖLGESİNE DAYANIŞMA ZİYARETİ