Ana sayfa Bölge MUŞ İLDER üniversite öğrencilerini unutmadı

MUŞ İLDER üniversite öğrencilerini unutmadı

Bursa’da üniversite okuyan bütün Muşlu öğrenciler Muş İL Derneği’nden burslarını aldılar.

2010 yılından beri Bursa’da birbirinden farklı birçok projeye imza atan, birçok etkinlik gerçekleştiren Muş İl Derneği önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da üniversite okuyan öğrencilere burslarının ilk taksitini hesaplarına yatırdı.

Bir iyilik hareketi olarak kendini tanıtan ve Bursa’da iyiye dair, güzele dair, hayra dair birbirinden güzel etkinlikler ortaya koyan Dernek daha önceki yıllarda olduğu gibi 2021- 2022 öğretim yılında da   burs başvurularını aldı. Başvurular derneğin Yönetim Kurulundan bir komisyon marifetiyle değerlendirildi. Burs başvurusu olan ve burs almaya hak kazanan bütün öğrencilere düzenlenen yemekli toplantı ile bursları verildi.

Dernek Yönetim Kurulu üyeleri ile Bursa’da okuyan Muşlu öğrencilerin Muş Kültür evinde gerçekleşen yemekli toplantısına katılım oldukça yüksekti.

Muş’u Unutmayın, Bursa’yı Özümseyin

Dernek Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Mehmet Önder MUTLU yaptığı selamlama konuşmasında öğrencilerle dernekte buluşmanın kendisine büyük mutluluk verdiğini, öğrencilerle tanışmaktan sorunlarını dinlemekten yardımcı olabileceği konularda yardımcı olabilmekten çok memnun olduğunu ifade etti. Dernek ile dayanışma içerisinde olmaları gerektiğini,  öğrencilerin birbirlerine yardımcı olmaları gerektiğini, Muş’u unutmamaları gerektiğini aynı zamanda okudukları ve yaşadıkları kent olan Bursa’yı özümsemeleri gerektiğini hatırlattı.

Daha sonra Muş Dernekleri Federasyonu Başkanı Fesih BAYKAL selamlama konuşması yaptı. MUŞ İLDER’ in öğrencilere verdiği bursun çok anlamlı olduğunu, Bursa’da yaşayan hayırseverlerin infaklarının öğrencilere ulaştırılmasının çok önemli bir çalışma olduğunu söyledi. Bütün öğrencilere başarılar diledi.

Öğrenciler Bizim Gururumuz

Muş İLDER Başkan Yardımcısı Mehmet Akif BİNGÖL de yaptığı selamlama konuşmasında, derneğin kuruluşundan bugüne derneğin bünyesinde faaliyet yürüttüğünü belirtti. Bu faaliyetlerden en önemlisinin ve en anlamlısının öğrencilerin yüreklerine dokunan çalışmalar olduğunu ifade etti. Halihazırda bir okul müdürlüğü görevini ve aynı zamanda Bursa Yıldırım Kent Konseyi başkanlığını yürüttüğünü ifade eden Bingöl, öğrencilerin bizim gururumuz olduğunu, öğrencilere her daim sahip çıkılması gerektiğini, her konuda onların yanında olunması gerektiğini, maddi ve manevi sıkıntılarına çözüm bulmak için çabalamak gerektiğini ifade etti.

Bu yıl burs komisyonu başkanlığını üstlenen derneğimiz yönetim kurulu üyesi Avukat Mehmet TÜRKER; ileriye dönük sizinle birlikte çok güzel projeler hedefliyoruz. Kültür evimizde başta İngilizce kursu olmak üzere birçok kurs yapmayı düşünüyoruz. dedi

Daha sonra öğrenciler kendilerini tanıttı. Hangi bölümde okuduklarını ve kaçıncı sınıfta olduklarını ifade ettiler.

M. Şakir BALKAYA

Önceki makaleSultanbeyli Belediyespor’dan Net Galibiyet
Sonraki makaleTaylan Antalyalı Göztepe Maçında Dinlendirildi