Ana sayfa Bursa Nilüfer Avrupa kupalarını garantiledi

Nilüfer Avrupa kupalarını garantiledi

Nilüfer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı

Rakibinin Covid-19 vakaları nedeniyle bir kez daha maça çıkmaması üzerine Nilüfer Belediyespor, Avrupa kupalarında boy göstermeye hak kazandı.

Nilüfer Belediyesi’nin rakibi Sistem9 Yeşilyurt, misli.com Sultanlar Ligi play-off turu 5-8 etabının rövanş maçına da Covid-19 vakaları nedeniyle çıkamadı. Bunun üzerine Türkiye Voleybol Federasyonu, Nilüfer Belediyespor’u hükmen galip tescil etti. Nilüfer bu durumda, bir üst tura çıkarak Avrupa kupalarında yer almayı garantilemiş oldu.

Misli.com Sultanlar Ligi’nin play-off turunun 5-8 etabında mücadele eden Nilüfer Belediyespor, rakibi Sistem9 Yeşilyurt takımında Covid-19 vakaları çıkması üzerine turdaki ilk maçında hükmen galip sayılmıştı. Sistem9 Yeşilyurt Takımı, 1 Nisan Perşembe günü  oynanması gereken turun rövanş maçına da  artan Covid-19 vakaları nedeniyle sahaya çıkamayacağı açıkladı. Nilüfer Belediyespor Kadın Voleybol Takımı, ikinci maçında da Türkiye Voleybol Federasyonu tarafından 3-0 hükmen galip tescil edildi. 

Bu sonuçla bir üst tura çıkan Nilüfer Belediyespor’un rakibi, Galatasaray-Aydın Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasının galibi olacak. Bir üst turda 5.’lik-6.’lık mücadelesi verecek olan Nilüfer Belediyespor, bu karşılaşmayı kazanması halinde misli.com Sultanlar Ligi’ni 5. tamamlayacak ve Türkiye’yi CEV Volleyball Challenge Cup 2022’de temsil etmeye hak kazanacak. Nilüfer’in Sultanları, play-off turunu 6. bitirmeleri halinde ise 2022 Voleybol Kadınlar Balkan Kupası’na katılacak. 

 

Önceki makaleHDP’den açıklama: “AYM bu oyuna alet olmamalı”
Sonraki makaleKartal Belediye Başkanı Erol’a taziyede bulundu