Ana sayfa Spor Ömrünü Muş’a Adamış Bir Spor Elçisi: Kemal Türkan

Ömrünü Muş’a Adamış Bir Spor Elçisi: Kemal Türkan

Ömrünün büyük bir kısmını Muş’a ve Muş sporuna adayan Kemal Türkan, uzun yıllardır Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) başkanlığı görevini yürütüyor. Türkan ve mütevazi başkan yardımcısı İrfan Çakır, Türkiye’nin dört bir köşesinde Muş’u ve Muş Sporunu anlatıyor.

90’ların ve 2000’lerin başında fırtına gibi esen ve birinci ligin kapısından dönen Muşspor’un eski oyuncusu ve yönetici olan ardından ASKF başkanlığına getirilen Türkan, yıllardır görevini zorluklarla yürütmeye çalışıyor.

Kimi zaman yoğun eleştiri alıyor, kimi zaman da takdir ediliyor ama yaptığı öyle bir şey var ki gönülleri mest ediyor. Nereye giderse gitsin o bölgenin yerel yönetimlerine, STK’lara, spor camiasına, iş insanlarına ve daha nicelerine Muşspor atkısı ve özel isimli 49 numaralı bir forma hediye ediyor.

Sarı Beyaz Muşspor Aşkı

Tamamen gönüllü bir şekilde yapılan bu uygulama ile Türkan, hem sarı ve beyaz renkli Muşspor’u unutturmuyor hem de Muş Sporuna destek bulmaya çalışıyor.

Türkan’ın tek hayali yine üst liglerde mücadele eden bir Muşspor. Beklentisi ise Türkiye’nin her yerinde bulunan Muşluların gönül verdiği sarı-beyaz renklerinin sözde değil özde olması…