Ana Sayfa Ekonomi Sevilen İş İnsanı Ergin Kaya BAŞİDER Başkanı oldu

Sevilen İş İnsanı Ergin Kaya BAŞİDER Başkanı oldu

Başakşehir İş İnsanları Derneği’nin (BAŞİDER) Başkanı Ergin Kaya oldu. Kaya, yeni dönemde vizyonları doğrultusunda çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Kaya, “Başakşehir ve bölgemizdeki iş insanları ile yerel yönetimler arasında köprü olmanın yanı sıra sorunların çözümü noktasında da gerekli girişimlerde bulunmaktan kaçınmayacağız” dedi.

Başakşehir İş İnsanları Derneği’nin kongresi dernek kongre salonunda yapıldı. Adı Başakşehir Geliştirme ve Güzelleştirme Derneği (BAGİİDER) olan derneğin yeni adı alınan kararla BAŞİDER olarak değiştirildi. Avrupa yakası ve Başakşehir’de ikamet eden saygın iş insanları, Avukatlar, STK başkanlarının katıldığı ve tek liste ile gidilen seçimde sevilen İş İnsanı Ergin Kaya yeni başkan oldu.

Altuğ: İmarlaşma noktasında çok çaba harcadık

Başakşehir İş İnsanları Derneği kurucu başkanı Cengiz Altuğ, kurulduğu günden bu yana dernek olarak, Başakşehir ve bölgesinde önemli etkinlikler düzenlediklerini ve birçok proje içerisinde yer aldıklarını belirtti. Altuğ, özellikle şehrin kanayan sorunu olan imarlaşma noktasında önemli çalışmalar yaptıklarını ve halkın lehine sonuçlar aldıklarını ifade etti. Altuğ, yeni Başkan Kaya’ya görevinde başarılar diledi.

Kaya: Derneğimiz, etkili ve öncü bir sivil toplum örgütüdür

BAŞİDER Genel Başkanı Ergin Kaya

Yeni seçilen başkan Ergin Kaya ise, “Öncelikle genel kurulumuza teşrifinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkürlerimi sunuyorum. Hoş geldiniz, safa getirdiniz. Başakşehir İş İnsanları Derneğimiz, iş insanları ve yöneticilerinin siyasi ve ekonomik etkisini artırmak için çalışmalar yapan, yaratıcı girişimcilik projelerini destekleyen ve hızla büyüyen, etkili ve öncü bir sivil toplum örgütüdür. Cengiz Altuğ Başkanlığında kurulan bu saygın derneği, el ele bugüne kadar taşıdık bugünden sonra da yine aynı şekilde el ele derneğimizi daha saygın bir konuma taşımaya gayret edeceğiz” dedi.

“Yerel yönetimlerle gerekli girişimlerde bulunacağız”

Başkan Kaya sözlerini şöyle sürdürdü: “Yaratıcı girişimcilik projelerini destekleyen ve hızla büyüyen, etkili ve öncü bir sivil toplum örgütü olan Başakşehir İş İnsanları derneğimiz; sosyal sorumluluk projeleri üretmek, üyeler arası ticari ilişki ve işbirliğinin artırılması yönünde çalışmalar yapmak ve sektörel sorunların çözümüne yönelik projeler geliştirmek üzere faaliyetlerini sürdürecektir. Başakşehir ve bölgemizdeki iş insanları ile yerel yönetimler arasında köprü olmanın yanı sıra sorunların çözümü noktasında da gerekli girişimlerde bulunmaktan kaçınmayacağız.”

Daş: Sivil Toplum Gelişmeli

Söz alan Divan Kurulu Başkanı ve Doğu ve Güneydoğu Platformu (DGD) Başkanı Abdulhakim Daş da STK’ların demokrasinin önündeki en büyük kilit taşı olduğuna vurgu yaptı. Daş, sivil toplumun Türkiye’de daha çok gelişmesi gerektiğinin de altını çizdi.

Haymana: Sivil Toplum Üst Kimliktir

İMSİYAD Kurucu Başkanı ve BAŞİDER İstişare Heyetinde yer alan Metin Haymana da İstanbul’daki sivil toplum kuruluşlarının öneminden bahsetti. Haymana, sivil toplum kimliğinin üst kimlik olduğunu ifade etti.

BAŞİDER Yönetim Kurulunda Kimler Var?

BAŞİDER Yönetim kurulu ise dikkat çeken isimlerden oluşuyor:
Önceki İçerikBağcılar’da Dengbêj gecesi
Sonraki İçerikMuş Bulanık’ta korkutan deprem